WORKS & SERVICES

Office of the Director of Works

S/N

NAME OF STAFF

DESIGNATION

1

ENGR. A. F. OMOTUYI

DIRECTOR OF WORKS

2

MRS. O. T. OGUNBANWO

PRIN. CONF. SECRETARY II

3

MR. W.J. ONI

CHIEF CLERICAL OFFICER

 

Transport Unit

S/N

NAME OF STAFF

DESIGNATION

1

MR. O. ADEYEYE

ASST. CHIEF TECHN OFFICER

2

MR. S. I. GBEJE

HIGHER TRANSPORT SUPERVISOR

3

MR. W. OROYINYIN

CHIEF DRIVER

4

MR. M. YONRONFUN

CHIEF DRIVER

5

MR. W. AMINU

CHIEF DRIVER

6

MR. EMMANUEL GABRIEL

CHIEF DRIVER

7

MR. G. ODERINDE

CHIEF DRIVER

8

MR. I. AKAPO

CHIEF DRIVER

9

MR. I. P. SOLOMON

CHIEF DRIVER

10

MR. A. SEDOWHE

CHIEF DRIVER

11

MR. E. YONLONFUN

CHIEF DRIVER

12

MR. J. BANKOLE

CHIEF DRIVER

13

MR. I. A. ADESANYA

CHIEF DRIVER

14

MR. FALODUN SURU

CHIEF DRIVER

15

MR. O. AKANJI

CHIEF DRIVER

16

MR. O. AWOBUSUYI

SNR. DRIVER  I

17

MR. S. ATEWOGBOYE

SNR. DRIVER  II

18

MR. O. M. FADAIRO

DRIVER  I

19

MR. O. T. ODUKALE

DRIVER  II

20

MR. S. E. JONAH

DRIVER  II 

21

MR. N. O. AKOJENU

DRIVER  II

22

MR. V. A. AGBETUYI

DRIVER  II

 

Electrical Unit

S/N

NAME OF STAFF

DESIGNATION

1

MR. O. A. BABALOLA

ASST. CHIEF TECH. OFFICER

2

MR O. A. GBADAMOSI

PRIN. TECHNICAL OFFICER  I

3

MR. J. K. OLLOH

SENIOR TECHNICAL OFFICER (GEN)

4

MR. K. D. EWEJE

SENIORFOREMAN (Electrical)

5

MR. M. O. EREWOYE

CHIEF MECHANIC

6

MR. A. ZAKARIYAU

SENIORFOREMAN (Electrical)

7

MR. H. F. DEGBAHUN

FOREMAN (Electrical)

8

MR D. O. SANUSI

FOREMAN (Electrical)

 

Landscaping Unit

S/N

NAME OF STAFF

DESIGNATION

1

MR. M. K. QUADRI

CHIEF HORTICULTURIST

2

MR. T. J. JRADO

SENIORFOREMAN

 

Maintenance Unit

S/N

NAME OF STAFF

DESIGNATION

1

MR. O. S. OSUNLA

CHIEF TECH. OFFICER

2

MR. F. O. GBEWA

SNR. TECHNICAL OFFICER (Plumbing)

3

MR. K. O. OLOYEDE

SNR. FOREMAN (Carpentry)

4

MR. D. S. AGBOYINU

SNR. FOREMAN (Carpentry)

5

MR. A. AVOSEH

SNR. FOREMAN (Mason)

6

MR. A. TOHUNEDO

SNR. FOREMAN (Mason)

7

MR. O. S. AHISU

SNR. CRAFTSMAN (Carpentry)

8

MR. A. R. FADAHUNSU

ASST. CRAFTSMAN (Plumbing)

9

MR. S. M. ALABI

ASST. CRAFTSMAN (Plumbing)

10

MR. T. W. HUNSU

ASST. CRAFTSMAN (Plumbing)